mobirise.com

Yeni bir Mac kullanıcısı mısınız?

Yeni MAC'inizi kullanmaya başlarken yardımcı olacak bazı konuları burada bulabilirsiniz. Bu bölümde Mac'inizi ayarlamayı ve içerdiği harika özellikler hakkında bilgi edinebileceğiniz konular bulunmaktadır.

Mac‘inizi açma ve kapatma

-

Üzerinde genellikle evrensel güç sembolü bulunan güç düğmesine basın.
Mac'inizi kapatmak için Apple menüsünden Kapat'ı seçin.

Yeni Mac'inizi ayarlama

-

Mac'iniz, onu açmanızın ardından ayarlama işlemi boyunca sizi yönlendirir.

Windows bilgisayardan mı geçiş yapıyorsunuz?

İpuçlarına bakın

Yeni Mac'inizde biraz farklı olan bazı basit özellikleri nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Yeni Mac‘inizi ayarlama

Bu temel kurulum adımlarını uygulayarak yeni Mac'inizi hazır ve çalışır duruma getirin.

Internet bağlantısının olup olmadığını kontrol edin.

Mac'inizi Wi-Fi ağı veya başka bir İnternet bağlantısı bulunan bir yerde ayarlamanız en iyisidir. Mac'iniz bazı kurulum adımlarını tamamlamak için bu bağlantıyı kullanacaktır. Ağ için parola gerekiyorsa parolayı hazır bulundurun.

Kurulum yardımcısını kullanın

Bir dizi pencere kurulum ayrıntılarıyla ilgili size sorular soracak, örneğin Apple Kimliğiniz gibi. Daha önce iTunes kullandıysanız veya iPhone ya da iPad'iniz varsa, zaten Apple Kimliğiniz var demektir. Mac'inizde de aynı Apple Kimliğini kullanın.

“First of all hands off to you guys for your effort and nice, super tool. Good work mobirise team. We are expecting the new version soon with advance functionality with full bootstrap design. Great effort and super UI experience with easy drag & drop with no time design bootstrap builder in present web design world.”

Bilgisayar hesabınıza ilişkin bir ad ve parola oluşturmanız istenir. Bu bilgilere Mac'inizde oturum açmak, belirli ayarları değiştirmek ve yazılım yüklemek için ihtiyacınız olacak.

Kurulum yardımcısı Mac'inizin kurulumunu tamamladığında Dock'ta App Store'u tıklayın ve sonra mevcut yazılım güncellemelerini bulup yükleyin.


Mac işletim sistemi mac osx

Mac’e geçtiğimizde aslında pek çok farklı kullanıma şahit oluyoruz: Uygulamaları kapatmak farklı, klavyemiz biraz da olsa farklı, faremiz ve hatta touchpad bile farklı
Aşağıda Pratik anlamda yeni MAC'inize  alışmanızı hızlandıracak bazı ipuçları bulunmaktadır.

MAC 'in yeni işletim sistemi Sierra hakkında eğitici bir video.

Oynatma sırasında seçeneklerden altyazı yı açabilir ve yine aynı şekilde otomatik çevir seçeneği ile Türkçeye çevirip izleyebilirsiniz.