Mobirise

Watch’taki SOS Özelliği Hayatınızı Kurtarabilir

apple watch

iPhone’a erişmekte zorlandığımız anlarda, Watch hayati bir rol oynayarak bize yardımcı olabilir.

Uygulama

Genelde fitness ve bildirimler için kullanılan watch içine başka uygulamalarda barındırmakta, 
Watch üzerindeki Acil SOS özelliği sayesinde hayatımızı kurtaran çok önemli bir özellik barındırmakta.

Acil SOS nasıl çalışıyor?

Watch üzerindeki yan düğmeyi 3 saniye basılı tutarak hızlıca Acil SOS araması yapabiliyoruz. Eğer otomatik arama yapmak istemezsek, 3 saniye sonunda karşımıza çıkan menüden seçim yaparak elle de arama yapabiliyoruz.

Acil SOS Ayarları

Kullanmadan önce Acil SOS’i aktif hale getirmemiz gerekiyor. iPhone’daki Watch uygulaması içeriside Genel > Acil SOS içerisine giriyoruz.

Burada “Otomatik Arama için Basılı Tut” seçeneğini aktif hale getirirsek, Watch üzerindeki yan düğmeyi basılı tuttuğumuzda bulunduğumuz ülkedeki acil numarası aranıyor.

SOS  Mesajı

Otomatik arama aktifken Watch üzerindeki yan düğmeye basılı tuttuğumuzda 3’ten geriye doğru bir sayaç çalışıyor, ve cihaz sessiz modda olsa da bir alarm sesi çalmaya başlıyor.
Otomatik durumdayken her deneme yaptığınız zaman acil durum kontaklarınıza birer SMS gideceğini unutmayın.

Apple Watch  SOS

Bu özelliği kullandığınız andan sonra, bilincinizin kapalı olması ya da bunun bir kaçırılma olması ihtimaline karşılık da her 10 dakika da bir acil arama kontaklaırnıza güncellenen konumunuz gönderiliyor. Hemen sonrasında da buna ilişkin bir bilgilendirme alıyorsunuz. Bu bilgilendirmeden güncelleme gönderme gibi bir seçenek ile bu bildirimleri kapatmazsanız, her 10 dakikada bir güncellenen konumunuz bağlantılarınıza gidiyor olacak.